top of page

Шкільна бібліотека 

Бібліотека школи 11 є невід`ємною ланкою навчально-виховного процесу. Свою діяльність бібліотека організовує спільно з педагогічним колективом відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором школи.

Творчу атмосферу та домашній затишок у бібліотеці нашої школи створює бібліотекар Плющ Наталія Георгіївна.

У своїй роботі бібліотека керується основними нормативно-правовими документами:

Робота шкільної бібліотеки надзвичайно багатогранна.

Головним завданням роботи шкільної бібліотеки є виховання учнів здатних до творчості, ініціативи, адаптованих до конкретного вибору свого місця в житті, які є носієм кращих надбань національної та світової культури.

Основні напрямки роботи бібліотеки :

  • виховання в учнів інформаційної культури;

  • надання інформаційно-методичної допомоги адміністрації школи та вчителям в організації навчально-виховного процесу;

  • надання інформаційно-методичної допомоги учням в оволодінні основами наук;

  • надання інформаційно-методичної допомоги батькам у розвитку інтересу до читання і виховання любові до книги;

  • розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи;

  • формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача, розкриття перед ними основних функцій бібліотеки, вихованням поваги до правил користувача своєї і будь-якої бібліотеки, популяризації бібліотечно-бібліографічних знань;

  • всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;

  • координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями, співпраця та взаємодія з освітянськими бібліотеками та мережею бібліотек інших систем і відомств.

Систематично, у процесі надходження нової літератури, поповнюються постійно діючі книжкові виставки.

  Для того, щоб швидко і ефективно забезпечувати та задовольняти інформаційні потреби, інтереси учнів і педагогів, бібліотека в школі повинна стати бібліотечно-інформаційним центром. Традиційними засобами інформації шкільних бібліотек є фонд книг, газет, журналів, довідкових видань, а для більш розвинених шкільних бібліотек притаманні і нетрадиційні засоби інформації: комп’ютерні програми, бази данних, відеоматеріали. Шкільна бібліотека поєднує традиційні бібліотечні функції і надання різної інформації на базі сучасних телекомунікаційних технологій, що значно розширює інформаційні можливості бібліотек.

          Структура в шкільній бібліотеці  складається з абонементу, читального залу, книгосховища, довідково-бібліографічного пункту.                                                                                                                    

          Шкільна бібліотека сьогодні повинна в повній мірі забезпечувати доступ до інформаційних ресурсів і комп’ютерних технологій – необхідна умова формування сучасної шкільної бібліотеки.

          Поліпшення бібліотечно-інформаційного обслуговування учнів і вчителів можливе також за умови вдосконалення довідково-бібліографічної діяльності бібліотеки. Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки складається з алфавітного, систематичного каталогу, довідково-інформаційного фонду з педагогіки, психології, систематичної картотеки статей, краєзнавчої картотеки.

bottom of page